Reklama

Bohaterska akcja strażaków z Suwałk. Uratowali niemowlę

Nietypowa akcja straży pożarnej w Suwałkach. Jak informują lokalne media, do Komendy Miejskiej PSP przyjechał samochód osobowy, w którym przywieziono nieoddychające niemowlę. Strażacy ruszyli z pomocą.

Do zdarzenia doszło w środę 12 stycznia. Informację o akcji ratunkowej na terenie KM PSP w Suwałkach poinformowała Komenda Główna PSP.

Suwałki. Strażacy uratowali niemowlę

"W środę 12 stycznia 2022 roku na teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach wjechał samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby dorosłe z dwumiesięcznym niemowlęciem. Kobieta wzywała pomocy dla dziecka, które miało problemy z oddychaniem" - czytamy w komunikacie. 

Jak informuje straż pożarna, funkcjonariusze z Suwałk natychmiast ruszyli dziecku z pomocą. "Przenieśli niemowlaka do pomieszczeń strażnicy, gdzie przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie powiadomiono Pogotowie Ratunkowe" - podkreślono.

Reklama

Suwałki. Niemowlę uratowali strażacy. Media: Jego stan jest dobry

"Działania strażaków polegały na sprawdzeniu funkcji życiowych i udrożnieniu dróg oddechowych, po których dziecko odzyskało prawidłowy oddech. Następnie, prowadzono tlenoterapię i monitorowano funkcje życiowe dziecka do czasu przyjazdu ratowników medycznych" - czytamy w komunikacie KG PSP na Facebooku. 

Jak ustalili dziennikarze Radia Białystok, niemowlę trafiło do szpitala w Suwałkach. Jego stan ma być określany jako dobry

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Suwałki | straż pożarna | niemowlę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy