Reklama

Alert RCB na temat niezdatnej do picia wody. "Komunikat nieprecyzyjny"

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w piątek alert odnośnie do niezdatnej do picia wody na terenie gminy Głogówek. Niedługo później do ostrzeżeń odniósł się na Facebooku Zakład Komunalny Głogówek, który przekazał, że komunikat RCB jest nieprecyzyjny. Sytuacja bowiem ma nie dotyczyć całej gminy, a jedynie jej części.

W piątek po południu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert skierowany do osób przebywających na terenie powiatu prudnickiego w województwie opolskim. Chodzi o niezdatną do picia wodę. Jak przekazano w ostrzeżeniu:

"Uwaga! Woda niezdatna do picia na terenie gm. Głogówek. Może być używana wyłącznie do prac porządkowych i celów sanitarnych".

W towarzyszącej komunikatowi grafice dodano także, że woda nie nadaje się do spożycia ani przygotowywania napojów czy potraw, a także mycia owoców i warzyw. Nakazano także śledzenie komunikatów Sanepidu oraz Urzędu Miejskiego w Głogówku.

Reklama

Woda niezdatna do picia. "Komunikat RCB jest nieprecyzyjny"

Niedługo potem do informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa odniósł się jednak Zakład Komunalny Głogówek. W informacji wyszczególniono dokładny zasięg awarii, a także jej przyczynę. Okazało się, że w pobranych próbkach stwierdzono obecność bakterii coli i Escherichia coli.

Sytuacja, jak się okazuje, nie dotyczy terenu całej gminy, a jedynie jej części. "Komunikat rozsyłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa jest nieprecyzyjny" - podano.

"Sytuacja z niezdatną do użytku wodą dotyczy Głogówka (w tym Sołectwo Winiary - Głogówek), Mochów, Dzierżysławic, Sołectwo Rzepcze, Kierpnia, Chudoby, Nowych Kotkowic i Nowego Dworu Prudnickiego. NIE DOTYCZY: Sołectwo Głogowiec, Sołectwo Leśnik (skorzystaliśmy z możliwości zapewnienia wody z innego wodociągu) i wszystkich pozostałych sołectw" - przekazano w komunikacie Zakładu Komunalnego Głogówek na Facebooku.

W kolejnych aktualizacjach przekazano, że do Głogówka dotarły cysterny z wodą pitną. Znajdują się one na PKS-ie oraz na rynku w Głogówku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: woda | alert rcb | komunikat

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy