Reklama

Reklama

Pijana matka, w piwnicy przestraszony 10-latek. Kobieta trafiła do aresztu

Policjanci z Otwocka zareagowali na zgłoszenie o pijanej matce opiekującej się 10-letnim synem. W domu, do którego pojechali, zastali przerażonego chłopca ukrytego w piwnicy. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny, a matka do aresztu.

Odpowiadając na zgłoszenie, policjanci pojechali do jednego z domów w Otwocku. Drzwi otworzyła im chwiejąca się w otoczeniu dymu papierosowego kobieta. Zapytana gdzie jest dziecko, stwierdziła, że przekazała je pod opiekę bratowej i oprócz niej nikogo więcej w domu nie ma.

Matka już wcześniej zamykała syna w piwnicy

Policjanci nie uwierzyli w tłumaczenie kobiety, a ich uwagę przyciągnęło rozwinięte na podłodze gumoleum, którym przykryty był właz. Okazało się, że jest to wejście do piwnicy. W brudnym i ciasnym pomieszczeniu siedział skulony i wystraszony chłopiec.

- Na szczęście dzięki szybkiej interwencji policjantów 10-latkowi nic się nie stało. Mundurowi zastraszone dziecko przekazali pod opiekę innemu członkowi rodziny, a pijaną matkę umieścili w policyjnej celi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad promil alkoholu w organizmie - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej komendy.

Reklama

Okazało się, że nie jest to pierwsze takie postępowanie zatrzymanej kobiety. Z ustaleń wynika, że matka wielokrotnie klęła na syna, krzyczała na niego i kilkukrotnie zamykała w piwnicy pod podłogą.

Kobieta z zarzutami znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem

Po wytrzeźwieniu 37-latka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie przedstawiony został jej zarzut znęcania się nad małoletnim synem ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta został objęta na czas trwającego postępowania policyjnym dozorem.

Decyzję o dalszych losach 37-latki i jej dziecka podejmie sąd. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy