Nagranie bójki na cmentarzu podbija sieć. Policja komentuje

Paulina Eliza Godlewska

Oprac.: Paulina Eliza Godlewska

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
3,2 tys.
Udostępnij

Dzień zadumy na cmentarzu w Radomiu miała przerwać wielka awantura. W ruch poszły pięści, a rękoczynom towarzyszyły krzyki. W mediach społecznościowych krąży nagranie, na którym widać szarpaninę kilkunastu osób na terenie nekropolii. W rozmowie z Interią policja potwierdziła, że zgłoszenie w tym temacie otrzymała. Sprawa jednak wydaje się być jednak dużo bardziej skomplikowana.

Zdjęcie ilustracyjna/ Na cmentarzu w Radomiu miało dojść do bójki
Zdjęcie ilustracyjna/ Na cmentarzu w Radomiu miało dojść do bójkiPiotr Molecki/East NewsPAP

Nie wiadomo z jakiego powodu, ani kto miał rozpocząć wielką awanturę na jednej z nekropoli. Według profili udostępniających nagranie miało do niej dojść 1 listopada na cmentarzu w Radomiu.

Na filmie słychać krzyki i widać kilkanaście osób walczących ze sobą. Biją się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Słychać też osobę stojącą obok autora nagrania, według której do szarpaniny miało dojść między Romami. Tyle wiemy z nagrania, które w ciągu kilkunastu godzin obejrzano ponad 1,1 mln razy.

Radom. Bójka na cmentarzu? Policja komentuje

Interia w sprawie nagrania ze zdarzenia zwróciła się do policji z prośbą o komentarz.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Radomiu Justyna Jaśkiewicz przekazała, że owszem - około południa we Wszystkich Świętych mundurowi otrzymali zgłoszenie o bójce na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

- Jednak po szybkim pojawieniu się na nekropolii funkcjonariusze nie zastali we wskazanym miejscy ani awanturników, ani osób, które zadzwoniły na numer alarmowy - dodała.

Bójka na cmentarzu w Kowarach. Zatrzymano trzy osoby

Do podobnego zdarzenia doszło w ubiegłym roku 1 listopada w Kowarach koło Jeleniej Góry. Na cmentarzu trwała wówczas msza, a Romowie, zgodnie z tradycją, biesiadowali na grobach bliskich. Najwyraźniej rytuał wymknął się spod kontroli, bo na miejsce wezwano policję

Mundurowi zatrzymali łącznie trzy osoby. Policjanci najpierw zatrzymali jednego mężczyznę, do wytrzeźwienia. Gdy wyprowadzili go za bramę cmentarza, wybiegło kolejnych dwóch, którzy chcieli uwolnić kolegę. Zaatakowali oni policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został uderzony w twarz.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration 0:00
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Petru w "Graffiti": Nie jestem zwolennikiem wyprowadzania prezesa NBP
      Petru w "Graffiti": Nie jestem zwolennikiem wyprowadzania prezesa NBPPolsat NewsPolsat News
      emptyLike
      Lubię to
      Lubię to
      like
      1812
      Super
      relevant
      494
      Hahaha
      haha
      266
      Szok
      shock
      246
      Smutny
      sad
      198
      Zły
      angry
      144
      Lubię to
      like
      Super
      relevant
      3,2 tys.
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
      Przejdź na