Reklama

Reklama

Kupił apartament za 23 miliony. To "polski Elon Musk"

22,9 mln zł - tyle kosztował ostatni z dostępnych apartamentów, znajdujących się w warszawskim wieżowcu Złota 44. Centralnie położona nieruchomość została właśnie sprzedana znanemu inwestorowi Rafałowi Zaorskiemu. Przedstawiciele apartamentowca nie kryją zadowolenia.

Z informacji prasowej wynika, że sprzedany apartament był ostatnim z 287 lokali, który wciąż pozostawał na rynku pierwotnym. Transakcja oznacza, że od tej chwili każdy dostępny na rynku apartament przy ul. Złotej 44 będzie pochodził z obrotu wtórnego.

Zobacz też: Mieszkania dla "Kowalskich". Na jakie mieszkanie stać przeciętnie zarabiającą rodzinę?

22,9 mln zł za 480 metrów kwadratowych

Nabywcą mieszkania jest znany inwestor Rafał Zaorski. Niekiedy nazywany polskim królem spekulantów czy też polskim Elonem Muskiem przedsiębiorca, zasłynął w 2015 r., kiedy w relacjonował na żywo, jak zarabia 1 mln złotych.

Reklama

Zgromadzone przez niego środki pozwoliły na zakup apartamentu, którego cena osiągnęła zawrotną sumę 47 708 zł/mkw. Lokal zajmuje całe piętro wieżowca, który od sześciu lat nierozerwalnie związany jest z krajobrazem Warszawy. Jak wynika z informacji przekazanych przez spółkę Złota 44 - to najdroższy sprzedany w Polsce apartament na jednej kondygnacji.

Jednym z sąsiadów Rafała Zaorskiego będzie Robert Lewandowski, który swoje mieszkanie kupił w 2016 roku.

Zobacz też: Mieszkania będą trzymały ceny, ale częściej mogą trafiać się okazje

Synonim luksusu i prestiżu

Apartamentowiec Złota 44 ma wysokość 192 metrów, co przekłada się na 54 kondygnacje. Jego centralne położenie oraz niebanalny wygląd sprawia, że budynek nieustannie kojarzony jest z luksusem i prestiżem. Wysokościowiec został zaprojektowany przez światowej sławy amerykańskiego architekta polsko-żydowskiego pochodzenia, urodzonego w Łodzi Daniela Libeskinda.

- Cieszymy się, że zarówno przedsiębiorcy, jak i inwestorzy docenili luksusowy charakter Złotej 44 i zdecydowali się ulokować część kapitału w Warszawie, która dynamicznie się rozwija - powiedział Clemens Lehr, europejski szef funduszu Amstar, będącego inwestorem apartamentowca.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy