Reklama

Małopolska: Śmierć 48-letniego motocyklisty ze Świętokrzyskiego

Jadący motocyklem 48-latek zderzył się w Trybszu (woj. małopolskie) ze skręcającą w lewo osobówką. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Jednego popołudnia w powiecie nowotarskim doszło do aż czterech wypadków z udziałem kierowców jednośladów.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, ok. godz. 16, we wsi Trybsz (powiat nowotarski). 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że kierujący motocyklem 48-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, podczas wyprzedzania zderzył się ze skręcającym w lewo samochodem osobowym marki Renault.  

Na miejsce wezwano karetkę oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo udzielanej pomocy i reanimacji nie udało się uratować życia motocyklisty. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

Reklama

Cztery wypadki w dwie godziny

Na miejscu wypadku z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu i biegłego z zakresu wypadków drogowych przeprowadzono czynności procesowe. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

W niedzielę na drogach powiatu nowotarskiego w przeciągu dwóch godzin doszło aż do czterech wypadków z udziałem motocykli. Tragiczny w skutkach był wypadek w Trybszu, w pozostałych zdarzeniach - w Nowym Targu i Jabłonce - obrażenia motocyklistów okazały się niezagrażające życiu kierowców. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Małopolska | motocyklista | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy