Reklama

Reklama

Pijana kobieta wiozła troje dzieci. Miała ponad 2 promile alkoholu we krwi

Opolska policja zatrzymała nietrzeźwą 42-latkę, która wiozła samochodem troje dzieci. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. W wyniku wypadku nikt nie został poszkodowany - dzieci trafiły pod opiekę krewnych, kobiecie grozi nawet pięć lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Wtedy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał informację, że w Wilkowie (woj. lubelskie) kierująca citroenem wjechała do rowu.

Pijana kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi

- Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochodem kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. Kobieta wiozła trójkę swoich dzieci w wieku od 3 do 14 lat. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem - przekazała Edyta Żur, oficer prasowy KPP w Opolu Lubelskim i dodała, że kobiecie ani dzieciom nic się nie stało.

Reklama

Badanie trzeźwości wykazało, że 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. - Kobieta przyznała, że wcześniej spożywała alkohol. Została zatrzymana przez policjantów, a dzieci trafiły pod opiekę krewnych. 

O zdarzeniu zostanie powiadomiony wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu - dodała Żur.

Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 5 lat więzienia oraz grzywna do 20 tys. zł.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy