Reklama

Warmińsko-mazurskie: Pięciu poszkodowanych w wypadku w Łodygowie

W wypadku, do którego doszło w sobotę na drodze nr 522 w miejscowości Łodygów w woj. warmińsko-mazurskim, rannych zostało pięć osób. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo - poinformowała policja.

"25-letni kierujący samochodem audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Wyjeżdżając z łuku stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo" - poinformowała asp. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Samochodem podróżowało pięć młodych osób, wśród których byli dwaj mężczyźni i trzy kobiety. Wszyscy zostali ranni. Według policji obrażenia, które odnieśli poszkodowani, nie zagrażają bezpośrednio ich życiu.

Trudne warunki na drodze

W miejscu wypadku panowały trudne warunki drogowe - w nocy chwycił mróz i miejscami jest nadal ślisko. Po ofiary wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ze względu na utrzymującą się gęstą mgłę nie miał możliwości lądowania.

Reklama

Jak poinformował kpt. Krzysztof Rutkowski z iławskiej straży pożarnej, w akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy z Iławy i Kwidzyna oraz ochotnicy z OSP.

"Konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego, żeby pomóc wydostać się z rozbitego pojazdu osobom znajdującym się na tylnym siedzeniu. Poszkodowani byli przytomni, odwieziono ich karetkami do szpitali w Grudziądzu, Iławie i Nowym Mieście Lubawskim" - dodał kpt. Rutkowski.

Sprawdź na bieżąco - utrudnienia na drogach w całej Polsce!

Poinformuj nas o sytuacji na drogach, prześlij zdjęcia!

Sprawdź, czy zdał(a)byś dzisiaj test na prawo jazdy

Szczegółowa prognoza pogody godzina po godzinie

PAP

Reklama

Reklama

Reklama