Reklama

Reklama

Tadeusz Kościński kandydatem Polski na stanowisko szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

Jestem kandydatem Polski na stanowisko szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. Jak dodał, kandydowanie nie będzie mu przeszkadzało w wykonywaniu obowiązków szefa resortu.

"Kandydatura ministra finansów na stanowisko szefa EBOiR jest przyjętą praktyką. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, dziękuję za zaufanie. Jednocześnie zapewniam, że kandydowanie nie będzie mi przeszkadzało w wykonywaniu obowiązków ministra finansów. Dalsze udoskonalenia prawa, systemu podatkowego i administracji, tak by odpowiadały wyzwaniom współczesnego świata oraz uważne słuchanie obywateli, to dla mnie priorytet" - przekazał Kościński.

Minister podkreślił, że "dla Polski, podobnie jak i innych państw, którym tak jak nam zależy na dalszym szybkim wzroście, przyszłość EBOiR, jednej z najważniejszych instytucji finansowych na świecie jest niezmiernie ważna".

Reklama

"Polska pod względem wzrostu gospodarczego znajduje się w europejskiej czołówce. Nasza gospodarka oparta jest na stabilnych fundamentach, wspieranych przez odpowiedzialną politykę finansową i gospodarczą. Należymy do grona najbardziej rozwiniętych rynków świata. Osiągnęliśmy ten poziom dzięki transformacji gospodarczej ostatnich 30 lat, w której aktywnie uczestniczyłem. Chcemy dzielić się naszym unikalnym doświadczeniem w tym zakresie również z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, którego misją jest właśnie wspieranie transformacji i rozwoju" - dodał Kościński.

Wcześniej, nieoficjalną informację o kandydaturze Kościńskiego podała na swym Twitterze Polityka Insight.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy