Reklama

Reklama

Spotkanie z Olgą Tokarczuk we Wrocławiu

We Wrocławiu trwa spotkania z Olgą Tokarczuk. To pierwszy wieczór autorski noblistki w Polsce po tym jak została uhonorowana Literackim Noblem.

Spotkanie odbywa się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach festiwalu Brunona Schulza.

Z Olgą Tokarczuk rozmawia Katarzyna Kantner - autorka książki "Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny". To pierwsze spotkanie pisarki z polskimi fanami od czasu decyzji komisji noblowskiej.

Nobel dla polskiej pisarki

10 października 2019 roku komisja noblowska przyznała Oldze Tokarczuk literacką nagrodę Nobla za 2018 rok. Jak napisała w uzasadnieniu, Polka została doceniona za "wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia". 

Reklama

"To wiadomość, która szokuje, prawdę mówiąc. Ja wiem, że piszę fajne książki i ludzie je czytają, dużo ludzi te książki lubi. Ale nigdy nie myślałam o sobie w kategoriach noblistki" - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mateuszem Chłystunem laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk w dzień ogłoszenia decyzji.

Pytana o to, jak wyobraża sobie swoje dalsze życie, gdy opadną pierwsze emocje związane z przyznaniem jej wyróżnienia, odpowiada: "Chyba wszystko będzie szło normalnie. Mam zamiar na miesiąc w zimie wyjechać trochę w odosobnione miejsce, gdzie będę mogła się skupić i popisać, powymyślać różne rzeczy. Strasznie się cieszę na ten wyjazd. Życie idzie dalej..."

Reklama

Reklama

Reklama