Reklama

Reklama

Senator PO: Schetyna powinien zastąpić Ewę Kopacz

W Platformie Obywatelskiej musi dojść do zmian. Stery w partii powinien przejąć Grzegorz Schetyna, który jest doświadczony i umiałby sprawnie zarządzać - mówi w rozmowie z "Super Expressem" senator PO, Jan Rulewski.

W Platformie Obywatelskiej panuje rozczarowanie i przygnębienie. Działacze coraz głośniej mówią o przyczynach porażki. Jan Rulewski, senator PO,uważa, że te wybory partia rządząca przegrała już na początku kampanii. "Partyjne struktury nie funkcjonowały. Partia musi istnieć na dole" - uważa Jan Rulewski.

Senator dodaje, że należy podjąć teraz radykalne kroki. Jego zdaniem powinno dojść nawet do zmiany na stanowisku lidera partii. Rulewski postuluje, by funkcję tę pełnił Grzegorz Schetyna. "On zna się na rzeczy, może zaproponować sensowną wizję rozwoju PO" - twierdzi. I zastrzega, że Ewa Kopacz powinna nadal stać na czele rządu.

Reklama

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Duda uzyskał 51,55 proc. głosów; jego kontrkandydat, urzędujący prezydent Bronisław Komorowski - 48,45 proc. Uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie aktu wyboru na prezydenta odbędzie się w piątek 29 maja. Urząd prezydenta obejmie on 6 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy