Reklama

Reklama

RMF24: Jest wniosek o cofnięcie pozwoleń na broń Grabarczykowi i Selidze

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim wystąpiła o cofnięcie pozwoleń na broń byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi oraz posłowi PiS Dariuszowi Selidze. Wniosek w tej sprawie przekazano do Prokuratury Generalnej - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Sprawa ma związek ze śledztwem ws. nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń.

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim dotyczy nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Łódzcy policjanci mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów.

W kwietniu Cezary Grabarczyk został przesłuchany w związku z tą sprawą przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim. Rozmawiając wówczas z dziennikarzami, potwierdził, że ma pozwolenie na broń, dodając, że otrzymał je "poprzez procedurę uzyskania pozwolenia". Dopytywany, czy procedura ta przebiegła w sposób prawidłowy, odpowiedział: "To jest w tej chwili weryfikowane".

Reklama

14 maja informowaliśmy o nowych zarzutach w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy wydawaniu pozwoleń na broń - m.in. Cezaremu Grabarczykowi i posłowi PiS Dariuszowi Selidze. Zarzuty usłyszeli policjanci, którzy według prokuratury poświadczyli nieprawdę w dokumentach. Funkcjonariusze ci są członkami komisji egzaminacyjnej - sprawdzali kwalifikacje obu polityków przed wydaniem im pozwoleń na broń.

Jak informowaliśmy, z ustaleń prokuratorów wynikało, że Cezary Grabarczyk zdał egzamin teoretyczny, po którym powinien był pojechać na strzelnicę, by zdać egzamin praktyczny - ale tego nie zrobił. Mimo to komisja uznała, że egzamin zaliczył i wydała mu pozwolenia.

Pod koniec kwietnia, w związku z aferą, Cezary Grabarczyk podał się do dymisji ze stanowiska ministra sprawiedliwości, a Dariusz Seliga został zawieszony w prawach członka klubu PiS.

Krzysztof Zasada

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy