Reklama

RMF: Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwolnił wykładowcę, który doniósł na niego do prokuratury

Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zwolnił ze służby ze skutkiem natychmiastowym jednego z wykładowców, który doniósł na niego do prokuratury - dowiedział się reporter RMF FM. Chodzi o badaną już przez śledczych sprawę habilitacji komendanta, w której miał on wykorzystać wyniki prac swoich podwładnych.

Komendant tłumaczy - mówiąc w skrócie - że zwolnił wykładowcę, bo miał takie prawo. Argumentował, że wyrzucenie pracownika dydaktycznego odbyło się w oparciu o przepisy umożliwiające zwolnienie ze służby funkcjonariusza, który osiągnął 30 lat wysługi emerytalnej. 

W samej decyzji chodziło - tu cytat - "o konieczność zapewnienia właściwego poziomu dyscypliny oraz prawidłowego funkcjonowania jednostki zhierarchizowanej, jaką jest Wyższa Szkoła Policji".

Sam zwolniony natomiast twierdzi, że to represja i pozbycie się niewygodnego współpracownika, który skutecznie zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu nieprawidłowości. Wykładowca zwrócił też uwagę na niespotykany tryb odwołania - zostało mu ono wręczone podczas zajęć ze studentami, których musiał wyprosić z sali.

Reklama

Przypominamy, że MSWiA zleciło w Szczytnie kontrolę. Jak usłyszał reporter RMF FM Krzysztof Zasada w komendzie głównej - od jej wyników zależą dalsze decyzje. Niewykluczone, że chodzi także o losy komendanta.

Krzysztof Zasada

Zobacz na RMF24.pl

RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama