Program "inkuBATor wiedzy" - wykłady noblistów w 27 uczelniach
Wykład Prof. Roberta A. Mundella, laureata nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 1999 r., zainauguruje w poniedziałek 19 marca 2001 r., drugą edycję programu edukacyjnego "inkuBATor wiedzy". Po raz pierwszy w Polsce, dzięki zastosowaniu systemu wideo konferencji oraz transmisji internetowej, wykładu wysłuchają na żywo studenci 27 uczelni w całym kraju.
Nowością będzie wykorzystanie do celów edukacyjnych systemu wideokonferencji, którym połączonych zostanie 6 uczelni o statusie partnera programu. Umożliwi on interaktywny kontakt wykładowcy ze słuchaczami z tych szkół. W praktyce oznacza to, że np. studenci z Poznania będą mieli szansę na żywo zadawać pytania prelegentom prowadzącym wykład w Warszawie. Do pozostałych 21 szkół o statusie uczestnika programu, wykłady będą transmitowane za pośrednictwem Internetu.
Tematem wykładu inauguracyjnego będzie "Ewolucja systemu walutowego na przełomie wieków". Prof. Robert A. Mundell jest wykładowcą na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. W 1999 r. został laureatem nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za analizę polityki pieniężnej i podatkowej w warunkach różnych ograniczeń kursów wymiany oraz analizę optymalnych obszarów walutowych. Jest również uznawany za jednego z głównych twórców EURO.
Jego wykład w języku angielskim odbędzie się 19 marca 2001 r., o godz. 11.30 w Auli Głównej im. Oskara Langego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Organizatorzy zapewniają wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
"inkuBATor wiedzy" to program edukacyjny adresowany do studentów. W tym roku w ramach "inkuBATora wiedzy" zorganizowanych zostanie 10 wykładów światowych autorytetów w dziedzinie ekonomii. Swój przyjazd potwierdzili już m.in. zeszłoroczny noblista prof. James J. Heckman oraz nominowany do nagrody Nobla w tym roku prof. William Barnett. Temat przewodni tegorocznej edycji programu to "Wyzwania współczesnej gospodarki".
Wykłady odbywać się będą w 6 szkołach partnerskich programu "inkuBATor wiedzy". Są to: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski (przystąpi do programu od II wykładu), Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Uniwersytet w Białymstoku (Wydział Ekonomiczny), Akademia Ekonomiczna w Poznaniu oraz Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu. Dla Internautów, pod adresem www.inkubator.bat.com.pl, została stworzona również specjalna strona internetowa poświęcona "inkuBATorowi wiedzy".
Pomysłodawcą i organizatorem programu "inkuBATor wiedzy" jest firma British American Tobacco Polska. Jacek Siwek, Prezes British American Tobacco Polska stwierdził: - Dzięki naszej inicjatywie w programie "inkuBATor wiedzy" weźmie udział kilka tysięcy studentów z całego kraju. Wierzę, że spotkanie z największymi sławami współczesnej ekonomii może być dla wielu z nich inspiracją na całe życie. Tegoroczna edycja ma również szczególne znaczenie dla naszej firmy. Nieprzypadkowo w tym roku program składać się będzie z 10 wykładów. W ten sposób chcemy uświetnić obchody 10-tej rocznicy działalności British American Tobacco w Polsce.
Dodatkowe informacje:
Michał Zdrojewski, GGK Public Relations,
tel. (0 22) 646 02 27 wew. 551, e-mail: m.zdrojewski@ggk.com.pl
Iwona Jacaszek, Communications Manager, British American Tobacco Polska
tel. (0 22) 575 43 85, e-mail: ijacaszek@bat.com.pl