Reklama

Reklama

Premier Morawiecki z wizytą w Berlinie. Znamy szczegóły spotkania z kanclerzem

Jak ustaliła Interia premier Mateusz Morawiecki we wtorek 26 kwietnia uda się z wizytą roboczą do Niemiec. W planie spotkanie z kanclerzem Olafem Scholzem oraz kolacja z przedstawicielami niemieckiego biznesu i mediów. Poruszony zostanie również temat sankcji na rosyjską gospodarkę oraz pomocy Ukrainie.

Około godziny 16 we wtorek, jak ustaliła Interia, premier Mateusz Morawiecki wyleci z Warszawy do Berlina na robocze spotkanie z Olafem Scholzem, które zgodnie z planem rozpocznie się przed 18. W agendzie jednodniowej wizyty znajdzie się nie tylko dyskusja z kanclerzem, ale również wieczorne, półoficjalne spotkanie z kluczowymi przedstawicielami niemieckiego biznesu oraz mediów.

- W Berlinie będziemy rozmawiać o sankcjach na Rosję oraz o pomocy w zakresie uzbrojenia dla Ukrainy - mówi w rozmowie z Interią rzecznik rządu Piotr Müller.

Polska liczy na większą stanowczość Zachodu

Jak udało nam się ustalić, kolacja z niemieckimi przedsiębiorcami i przedstawicielami mediów ma na celu przekazanie polskiej perspektywy geopolitycznej na wojnę w Ukrainie oraz skłonienie do większej stanowczości w zakresie sankcji. Strona polska nie ukrywa niezadowolenia z ich aktualnego wymiaru, licząc na większą stanowczość Zachodu.

Reklama

Premier Morawiecki wróci do Warszawy w środę późnym wieczorem, po spotkaniu z kanclerzem Scholzem nie przewidziano konferencji pasowej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy