Reklama

Pędził 140 km/h ulicami Poznania. Policja opublikowała nagranie

Policjanci opublikowali nagranie z szaleńczej jazdy 29-latka, który pędził w sobotę rano ulicami Poznania z prędkością 140 km/h. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie interwencji odgryzł jednemu z funkcjonariuszy fragment palca. Zatrzymany był pijany, miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci opublikowali nagranie z szaleńczej jazdy 29-latka, który pędził w sobotę rano ulicami Poznania z prędkością 140 km/h. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie interwencji odgryzł jednemu z funkcjonariuszy fragment palca. Zatrzymany był pijany, miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

29-latek trafił na oddział toksykologii poznańskiego szpitala im. F. Raszei.

Rzecznik szpitala lek. med. Eryk Matuszkiewicz przekazał, że jeszcze w niedzielę zatrzymany 29-latek może opuścić oddział toksykologii. "Jest to bardzo prawdopodobne. Nie chcemy utrudniać działań policji. Mężczyzna jest w stanie stabilnym, musi po prostu metabolizować podane leki" - powiedział.

"Z uwagi na bardzo silne pobudzenie psycho-ruchowe wymagał on podania dużej ilości leków uspokajających i nasennych. W tej chwili zatrzymaliśmy ich podawanie (...) W godzinach popołudniowych lub wieczornych będzie mógł być wypisany i przekazany do dyspozycji policji" - dodał lekarz.

Dodał, że 29-latek trafił do szpitala pod wpływem substancji psychoaktywnych. "To jak on się zachowywał, jakie objawy prezentował sugeruje, że były to środki bardzo silnie pobudzające. Były na tyle silne, że stracił kontrolę nad swoim zachowaniem. Zachowywał się w sposób absolutnie nieprzewidywalny (...), na początku pobytu w szpitalu był wulgarny, agresywny, szarpał się" - wyjaśnił.

Podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazała w niedzielę, że funkcjonariusz, któremu 29-latek odgryzł 1,5 cm fragment małego palca prawej ręki w sobotę opuścił szpital. "Policjant czuje się dobrze. Jest na zwolnieniu lekarskim. Ma wszelkie wsparcie i pomoc ze strony swoich przełożonych" - zaznaczyła.

Reklama

Policja opublikowała nagranie

W sobotę po godz. 8 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jadący nieznakowanym samochodem próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę Opla Corsy jadącego ul. Krzywoustego z prędkością ok. 140 km/h. 

"Na wysokości ronda Rataje policjanci dali mu sygnał do zatrzymania. On nie zareagował i tam rozpoczął się pościg" - powiedziała Liszczyńska.

"Gdy policjanci rozpoczęli pościg poinformowali o tym drogą radiową dyżurnego i wszystkie inne patrole znajdujące się na terenie miasta. Od razu zapadła decyzja o tym, aby wszystkie patrole, które mogą to zrobić, pomogły policjantom w zatrzymaniu tego mężczyzny. Dlatego w działania włączyli się policjanci pionu prewencji będący w służbie" - dodała.

Na ul. Roosevelta, przy Międzynarodowych Targach Poznańskich policjanci używając swojego radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zepchnęli Opla Corsę z drogi. W czasie zatrzymania agresywnego kierowcy policjantów z drogówki wspierał przybyły patrol oddziału prewencji. Wówczas 29-latek odgryzł 1,5 cm fragment małego palca prawej ręki 35-letniemu funkcjonariuszowi prewencji.

"To było w trakcie zatrzymania, obezwładniania i zakuwania w kajdanki. To była niezwykła szamotanina, ponieważ zatrzymywany zachowywał się bardzo agresywnie, irracjonalnie, ciężko to opisać" - wyjaśniła Liszczyńska.

Policjanci opublikowali nagranie, na którym widać, jak 29-latek pędzi ulicami Poznania.

"Bardzo bogata" przeszłość kryminalna 29-latka

Dodała, że zatrzymany 29-letni mieszkaniec Gdańska ma "bardzo bogatą" przeszłość kryminalną. "Przez ostatnie 11 lat był wielokrotnie notowany przez policję na terenie całego kraju za przestępstwa takie jak kradzieże, włamania a także pobicie" - podkreśliła.

Powiedziała, że o dokładnej treści zarzutów jakie zostaną postawione zatrzymanemu zdecyduje prokurator. "Liczymy na to, że złoży wniosek o tymczasowe aresztowanie tego mężczyzny, biorąc pod uwagę przebieg tego zdarzenia, przeszłość tego mężczyzny i inne przesłanki. Będziemy o to zabiegać" - podsumowała policjantka.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy