Reklama

Ogromny guz u kobiety, która leczyła się przez teleporady

Podczas pandemii koronawirusa 74-latka z Namysłowa leczyła się wyłącznie przez teleporady. Kiedy zgłosiła się do szpitala, okazało się, że ma w brzuchu olbrzymiego guza. "Kochani pacjenci, nie bagatelizujcie objawów choroby" - napisali lekarze i opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcia.

Medycy z Namysłowskiego Centrum Zdrowia podzieli się na Facebooku historią mieszkanki tego miasta. Jak poinformowali, zrobili to "ku przestrodze". Sprawę opisuje portal polsatnews.pl.

74-latka miała brzuch jak kobieta w ciąży

W marcu do poradni chirurgicznej szpitala zgłosiła się 74-letnia kobieta. Panią Wandę zaniepokoił szybki i bardzo duży przyrost jej brzucha. Szczupła kobieta miała brzuch wielkości brzucha kobiety w zaawansowanej ciąży.

74-latka przekazała lekarzom, że z problemem zmaga się od półtora miesiąca. W tym czasie, z powodu pandemii koronawirusa, leczyła się wyłącznie przez teleporady. Niestety, kobiecie nie zostały zlecone żadne badania diagnostyczne. 

Reklama

Pacjentka w trybie natychmiastowym została skierowana na odział chirurgiczny, gdzie wykonano tomografię komputerową. Okazało się, że ma w jamie brzusznej ogromnego guza.

Jedynym wyjściem była operacja

Jak poinformowali lekarze, guz spowodował już spore zmiany w organizmie kobiety - przesunięcie narządów wewnętrznych oraz problemy z oddychaniem. Jedynym wyjściem była operacja. Zabieg przeprowadzili ordynator oddziału chirurgicznego dr n. med. Jerzy Ceglecki oraz dr Andrzej Jezierski. Wielkość guza zaskoczyła nawet samych lekarzy. 

"Guz był olbrzymi. Cały zaangażowany w zabieg personel medyczny nie krył zdziwienia rozmiarem zmiany" - poinformował szpital.

Guza udało się wydobyć w całości, bez żadnego uszkodzenia. Dzięki temu patomorfolog miał możliwość przeprowadzenia w pełni badania histopatologicznego. 

Pacjentka dobrze zniosła operację. Już następnego dnia czuła się "świetnie", a tydzień później opuściła szpital "w bardzo dobrej kondycji, z uśmiechem na ustach".

"Nie bagatelizujcie objawów"

"Wzruszona Pani Wanda nie kryła, że dzięki temu, że nasz szpital przyjmuje pacjentów na wszystkich oddziałach, została szybko zdiagnozowana i zoperowana. Ze smutkiem wspominała, że przez pandemię ma ograniczony dostęp do lekarzy i leczenia szpitalnego, bo większość szpitali przyjmuje tylko pacjentów covidowych" - wspominają lekarze.

W związku z nagłośnieniem przypadku pani Wandy lekarze zaapelowali do pacjentów. 

"Kochani pacjenci, nie bagatelizujcie objawów choroby i mimo pandemii korzystajcie z dostępnej dla was diagnostyki i konsultacji lekarskich, a także podejmujcie decyzję o leczeniu szpitalnym" - czytamy. "Jeżeli będziemy zwlekać, to nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia, co nasza pacjentka" - ostrzegli. 

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy