Reklama

Morawiecki wspiera organizacje społeczne. Miał przelać 400 tys. zł

Około 400 tys. złotych - jak wynika z ustaleń mediów - miał przekazać premier Mateusz Morawiecki na rzecz organizacji, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami. KPRM nie komentuje sprawy, tłumacząc, że była to prywatna inicjatywa szefa rządu.

Z informacji "Super Ekspresu" wynika, że premier Mateusz Morawiecki wsparł kilkanaście organizacji, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Nieoficjalnie wiadomo, że szef rządu miał przelać na ich konta około 400 tys. złotych. 

Na profilu facebookowym stowarzyszenia "My dla innych" pojawiły się podziękowania skierowane w stronę Morawieckiego. "Dziękujemy Panu Premierowi za przekazanie darowizny na rzecz naszego Stowarzyszenia. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na wsparcie rehabilitacji społeczno - zawodowej dorosłych osób z niepełnosprawnościami" - czytamy.

Reklama

 

Prezes stowarzyszenia dodał, że "darowizna wyniosła 25 tys. złotych". - Zostanie przeznaczona na cele statutowe naszej organizacji, prawdopodobnie na wkłady własne do konkursów, w których startujemy. Zajmujemy się rehabilitacją i aktywizacją społeczną ponad 300 osób z niepełnosprawnościami - mówi "Super Expressowi".

KPRM nie zabiera głosu

W tym temacie głosu nie zabiera Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Na pytanie o darowizny odpowiada, że "była to prywatna inicjatywa Mateusza Morawieckiego".

Z ustaleń wynika, że pieniądze wpłynęły też na konto Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu, które otrzymało od Morawieckiego 20 tys. zł. - Chwała panu premierowi - mówi szefowa stowarzyszenia Maria Król. - Akurat zbieramy na zakup autobusu do wożenia dzieci ze wsi do szkół. Dzięki panu Morawieckiemu mamy już na przysłowiową kierownicę oraz koła. Liczymy na kolejnych darczyńców, którzy pomogą w zakupie auta - dodaje w rozmowie z "Super Ekspresem".

"Byliśmy ogromnie zaskoczeni"

Kolejna fundacja, którą zdecydował się wesprzeć Mateusz Morawiecki, to "Dar dla Potrzebujących" z Opoczna. Z początkiem 2023 roku na jej konto wpłynęło 20 tys. zł.

- Była to pierwsza taka sytuacja dlatego byliśmy ogromnie zaskoczeni, że pan premier dostrzegł działania Fundacji i zechciał wspomóc finansowo nasze działania - informuje organizacja.

"Dar dla Potrzebujących" wykorzysta dotacje na cele statutowe czyli wszechstronną pomoc osobom potrzebującym, a w szczególności na kontynuowanie projektu Centrum Usług Środowiskowych: Dwie Świetlice Środowiskowe oraz Klub Seniora.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | przelew | wsparcie | organizacje charytatywne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy