Reklama

Reklama

Kryterium dochodowe w programie 500+? Soboń: Ruszyła machina manipulacji

W poniedziałek wiceminister finansów Artur Soboń mówił o potencjalnym wprowadzeniu progów dochodowych w świadczeniach socjalnych, w tym programie Rodzina 500+. Wówczas stwierdził, że "warto o tym rozmawiać". W czwartek napisał na Twitterze, że jego wypowiedź została zmanipulowana i rząd nie ma takich planów.

- W pewnych rozwiązaniach dla najsłabszych mamy progi. Tam, gdzie to wsparcie jest powszechne, tych progów nie ma. Na stacji benzynowej nie ma progów - mówił w poniedziałkowym wywiadzie dla Gazeta.pl Artur Soboń. Dodał, że w programie Rodzina 500+ "takie progi mogłyby być".

- Warto o tym rozmawiać. Rozmawiamy na temat różnych scenariuszy, gdyż sytuacja zewnętrzna jest teraz ekstremalnie trudna - stwierdził. 

Soboń: Ruszyła machina manipulacji

Wypowiedź wiceministra szybko rozniosła się po sieci. Artur Soboń postanowił doprecyzować, co miał na myśli. Podkreślił, że rząd nie ma w planach wprowadzenia kryterium dochodowego w przypadku świadczenia 500+. 

Reklama

"Po moich słowach, że warto rozmawiać, w których programach społecznych i osłonowych mogłyby być progi dochodowe, a które powinny być powszechne, ruszyła machina manipulacji. Zatem: nie ma ŻADNYCH planów wprowadzenia progów w programie 500+. Środki na ten cel są w budżecie państwa" - napisał na Twitterze wiceminister finansów. 

Program Rodzina 500+ wystartował w kwietniu 2016 roku. Początkowo środki były wypłacane na drugie i kolejne dzieci w rodzinie. Świadczenie na każde dziecko wprowadzono od 1 lipca 2019 roku. 

Reklama

Reklama

Reklama