Reklama

Reklama

Andrzej Zybertowicz został profesorem. Prezydent podjął decyzję

Andrzej Zybertowicz, społeczny doradca prezydenta Andrzeja Dudy ds. bezpieczeństwa został mianowany profesorem nauk społecznych. Informacja o nominacji pojawiła się w Monitorze Polskim we wtorek 14 grudnia. Postanowienie o nadaniu tytułu profesora wydaje prezydent.

Nazwisko Andrzeja Zybertowicza widnieje na liście osób, które otrzymały tytuł profesora postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy. Do tej pory Zybertowicz posługiwał się tytułem doktora habilitowanego. Jest socjologiem, profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

O planowanej nominacji dla Zybertowicza informowaliśmy TUTAJ

"Postępowanie w sprawie przyznania prezydenckiemu doradcy tytułu profesora wszczęła Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w listopadzie 2017 roku, a w czerwcu ub. roku prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów zarekomendowało odmowę poparcia wniosku (5 głosów za odmową, trzy przeciw, trzy wstrzymujące) - przypomniała na początku grudnia "Gazeta Pomorska"

Reklama

Ostatecznie następczyni Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów - Rada Doskonałości Naukowej, poparła przyznanie tytułu Zybertowiczowi

Andrzej Zygmuntowicz profesorem. Spór wokół nominacji

"Gazeta Pomorska" powołała się na wywiad, jakiego udzielił "Forum Akademickiemu" przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej prof. Grzegorz Węgrzyn, były wiceprzewodniczący Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

Wskazano, że prof. Węgrzyn określił recenzje, które kwestionowały osiągnięcia prof. Zybertowicza jako "bardzo zdawkowe". "Te recenzje nie powinny być przyjęte, to oczywiste. W CK zdecydowano o wysłaniu listu do rektora w tej sprawie. Uczelnia nie skorzystała z możliwości żądania nowych recenzji" - powiedział.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy