Reklama

Zderzenie samochodu osobowego ze śmieciarką. Nie żyją trzy osoby

W miejscowości Uciechów koło Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku doszło do śmiertelnego wypadku. Jak podała Państwowa Straż Pożarna, z ciężarówką służącą do odbioru śmieci zderzyło się tam auto osobowe. Według wstępnych ustaleń, kierujący osobówką miał z nieustalonych przyczyn zjechać na przeciwległy pas. Zginęły trzy osoby, a dwie zostały ranne.

Jak poinformował rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski, do wypadku doszło po godzinie 13 na drodze wojewódzkiej nr 384 na wysokości miejscowości Uciechów koło Dzierżoniowa.

- W zderzeniu czołowym ciężarówki służącej do odbioru śmieci i auta osobowego zginęły trzy osoby - podał rzecznik. Ofiary śmiertelne podróżowały autem osobowym. W wypadku ranne zostały też dwie osoby z auta ciężarowego, przewieziono je do szpitala. Jedna z nich transportowana była śmigłowcem LPR.

Wypadek na Dolnym Śląsku. Kierujący autem osobowym miał zjechać na przeciwny pas

Jak przekazał rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie nadkom. Marcin Ząbek, według wstępnych ustaleń policji, kierujący autem osobowym z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się ze śmieciarką.

Reklama

Nadkom. Ząbek poinformował, że na miejscu wypadku pracuje prokurator. - Śledztwo w sprawie wypadku będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie - powiedział policjant.

W akcji ratowniczej uczestniczyło m.in. osiem zastępów straży pożarnej.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: śmieciarka | samochód osobowy | wypadek | Dzierżoniów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy