Reklama

Reklama

Sobótka: Ciało trzeciego nurka wydobyto z wody

Z zalanej kopalni w miejscowości Sobótka wydobyto ciało trzeciego nurka, który zginął - poinformowali Ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej. To ostatnia z ofiar tragicznego wypadku.

Jak poinformował we wtorek bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej, ratownicy wydobyli ciało trzeciego, ostatniego z zaginionych w wyrobiskach zalanej kopalni w Sobótce nurków. Kierzkowski dodał, że działania straży zostały zakończone.

Sobótka. Zginęło trzech nurków

W niedzielę po południu trzech z sześciu nurkujących w zalanej kopalni Maria Concordia w Sobótce nie wypłynęło na powierzchnię. To doświadczeni nurkowie, którzy w cywilnej szkole brali udział w ćwiczeniach poszerzających umiejętności. Zaginęło dwóch instruktorów i jeden kursant. Dwóch nurków nie wypłynęło na powierzchnię, trzeci z nich chciał dostarczyć im butle z tlenem i również został pod wodą.

W poniedziałek wieczorem ratownicy wydobyli na powierzchnię ciała dwóch nurków, które zostały odnalezione przed południem tego dnia w zalanej kopalni.

Reklama

Sobótka: W akcji brały udział jednostki z całej Polski

W akcji poszukiwawczej brały udział wyspecjalizowane jednostki PSP z kilku województw. To grupa z Opola, grupa łączona z Lubuskiego i Wielkopolski, nurek z Gdańska i ratownicy z grupy ratownictwa górniczego z KGHM.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne