Reklama

Dzierżoniów: Źle zaparkował auto, miał fałszywe prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat więzienia

46-latek zaparkował samochód w Dzierżoniowie w takim miejscu, że utrudniał on ruch. W trakcie policyjnej kontroli wyszło na jaw, że dokument, którym posłużył się kierowca, był podrobiony. Mężczyzna przyznał, że prawo jazdy kupił przez internet.

Policjanci z Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie) otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Szkolnej stoi źle zaparkowany samochód, który powoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze faktycznie znaleźli takie auto, a po chwili pojawił się również jego właściciel.

Był nim "obcokrajowiec pochodzący z wyspiarskiego państwa w południowo-wschodniej Azji", który okazał polskie prawo jazdy. Przedstawiony dokument od razu wzbudził podejrzenia policjantów.

W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że 46-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Po zweryfikowaniu numeru PESEL, widniejącego w podrobionym dokumencie, wyszło na jaw, że przypisany był do zupełnie innej osoby. 

Reklama

Wówczas mężczyzna wyjaśnił, że kupił prawo jazdy przez internet. Sprzedający online fałszywe prawo jazdy zapewniał go, że "będzie okej".

Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Interia/Polsatnews.pl
Dowiedz się więcej na temat: parkowanie | fałszerstwo | policja | Dzierżoniów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy