Reklama

Reklama

Portugalia: Plażowicz trafił piłką w samolot. Rozpłakał się przed sądem

30-letni mężczyzna rozpłakał się przed sądem w Sintrze i wyraził skruchę po tym, jak trafił piłką w awionetkę nisko lecącą nad podlizbońską plażą Macas. Pilot zeznał natomiast, że z powodu uderzenia piłką doszło do nieznacznego przechylenia awionetki.

Według relacji telewizji CM TV do trafienia piłką w awionetkę doszło w chwili, kiedy wynajęty przez władze kurortu Cascais samolot w związku z lokalnym świętem zniżył się nad plażą, aby rozsypać kwiaty.

Portugalia. Latanie awionetką niebezpieczne dla plażowiczów

Relacjonujący zdarzenie kanał telewizyjny zaprezentował nagranie wykonane przez jednego z plażowiczów, na którym widać piłkę trafiającą w prawe skrzydło samolotu. Choć futbolówka nie spowodowała uszkodzenia maszyny, ale pilot zeznał, że z powodu uderzenia piłką doszło do nieznacznego przechylenia awionetki.

Według policji autor "kopnięcia", który wcześniej dwukrotnie podjął nieudaną próbę trafienia w awionetkę, został doprowadzony na policję krótko po zdarzeniu przez innych wczasowiczów. Następnie na kilkanaście godzin trafił do aresztu.

Reklama

Część internautów bierze w obronę skruszonego wczasowicza, przypominając, że latanie awionetek nad plażami, dosyć powszechne w Portugalii, może być niebezpieczne dla urlopowiczów. Przypominają awaryjne lądowanie takiej maszyny na podlizbońskiej plaży Sao Joao da Caparica, w efekcie którego 2 sierpnia 2017 r. śmierć poniosło dwoje wczasowiczów - ośmioletnie dziecko i 56-letni mężczyzna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy