Reklama

Reklama

Donald Tusk: Nie bój się COVID-19. Bój się cynicznych ludzi, którzy szerzą kłamstwa

"Nie bój się COVID-19. Bój się cynicznych potężnych ludzi, którzy szerzą kłamstwa na ten temat. Nie pozwól im zdominować waszego życia" - napisał na Twitterze Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

Donald Tusk najpewniej nawiązał do wpisu zakażonego koronawirusem Donalda Trumpa, w którym poinformował on, że opuszcza szpital.

"Czuję się naprawdę dobrze! Nie bójcie się covid. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie. (...) Czuję się lepiej niż 20 lat temu!" - brzmi fragment wpisu 74-letniego prezydenta USA.

Słowa Trumpa wywołały wiele negatywnych komentarzy. Krytycy zauważali, że padają w czasie, gdy w USA na COVID-19 zmarło ponad 210 tys. osób, a zakażenie wykryto u więcej niż 7,4 mln. 

Niedługo potem na oficjalnym koncie szefa EPL Donalda Tuska pojawił się wpis: "Nie bój się COVID. Bój się cynicznych potężnych ludzi, którzy szerzą kłamstwa na ten temat. Nie pozwól im zdominować twojego życia".

Reklama

Trzy doby w szpitalu

Donald Trump spędził w wojskowym szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem trzy doby. Wcześniej w piątek w Białym Domu miał gorączkę, podano mu tlen. Pobyt w ośrodku medycznym miał charakter zapobiegawczy, a stan zdrowia prezydenta USA od piątku poprawia się - zapewnia jego zespół medyczny.

Jednocześnie opinii publicznej nie są podawane wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu choroby i stanu zdrowia prezydenta.

Trump zamierza wziąć udział w zaplanowanej na 15 października drugiej debacie prezydenckiej z kandydatem Demokratów Joe Bidenem - oświadczył w poniedziałek w telewizji Fox News rzecznik jego kampanii Tim Murtaugh.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy