Reklama

Reklama

David Cameron: Mamy chmarę ludzi forsujących Morze Śródziemne

W brytyjskiej prasie znajdziemy dzisiaj głosy oburzenia kontrowersyjną wypowiedzią Davida Camerona. Brytyjski premier wypowiedział się na temat imigrantów, próbujących dostać się przez kanał La Manche do Anglii.

David Cameron, podczas wizyty w Wietnamie, powiedział, że "mamy chmarę ludzi forsujących Morze Śródziemne w poszukiwaniu lepszego życia, aby dotrzeć do Wielkiej Brytanii." Słowo "chmara" oburzyło liderkę Partii Pracy- pisze "Times".

"Premier powinien pamiętać, że mówi o ludziach, nie insektach"- oświadczyła Harriet Harman. Gazeta cytuje też rzeczniczkę organizacji pomocowej Rada do Spraw Uchodźców: "To jest retoryka, która dehumanizuje imigrantów i rozpala emocje. Uczepiliśmy się tych kilku tysięcy w Calais, a w tym roku przez Morze Śródziemne przeprawiło się z obawy o własne życie 200 tysięcy ludzi"- mówiła.

Słowo "chmara" nie spodobało się również liderowi antyimigracyjnej partii UKIP, Nigelowi Farage'owi. Dzisiejsza prasa cytuje jego wypowiedź, że on sam nie użyłby takiego określenia.

Tymczasem okazało się, że kilka godzin przed Cameronem Farage oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, że już dwukrotnie stał w drodze z Francji w korku na autostradzie, otoczony przez "chmarę potencjalnych imigrantów".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy