Reklama

Bezzałogowe "taksówki" w Paryżu. Alternatywny transport na igrzyska

Bezzałogowe "taksówki" - to ambitny plan na igrzyska w 2024 roku. Statki powietrzne miałyby stać się alternatywą dla tradycyjnej komunikacji publicznej. Zasięg powietrznych "taksówek" miałby wynosić do 20 kilometrów.

Patrick Ky, dyrektor wykonawczy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, potwierdził, że tego typu statki powietrzne będą mogły zostać włączone do transportu jedynie w przypadku "spełniania wszelkich norm i uzyskania wszystkich koniecznych certyfikatów" podobnych do tych, które mają np. prywatne samoloty.

Paryż. Bezzałogowe "taksówki" na igrzyska w 2024 roku

- Jeśli taka maszyna poleci w 2024 roku nad Paryżem, to znaczy, że będzie to bezpieczny środek transportu. Jeśli takim nie będzie, to nie poleci - powiedział Ky, cytowany na stronie euronews.com.

Firma "Volocopter" ma nadzieję, że uda się zakończyć proces produkcji i testów maszyn zwanych "Velocity" oraz uzyskać wymagane certyfikaty, tak by podczas igrzysk i paraolimpiady bezzałogowe statki powietrzne mogły przewozić osoby na trasie lotnisko Charlesa de Gaulle'a - centrum Paryża. Zdaniem inżynierów takie "taksówki" powietrzne są cztery razy cichsze od helikopterów.

Reklama

Organizatorzy igrzysk w stolicy Francji już wcześniej deklarowali, że mają być to pierwsze zmagania olimpijskie w historii "pozytywne dla klimatu", czy o zmniejszonej emisji CO2 do atmosfery.

Igrzyska w Paryżu mają rozpocząć się 26 lipca i potrwać do 11 sierpnia 2024 r. Paraolimpiada została zaplanowana w dniach 28 sierpnia - 8 września. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Velocity | Volocopter | Paryż | taksówki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy