Reklama

Reklama

Belgia: Dwóch więźniów uciekło w Nowy Rok z zakładu karnego. Trwa obława

Z więzienia w belgijskim Arlon próbowało uciec trzech mężczyzn, jednak udało się to tylko dwóm. Trwa policyjna obława na uciekinierów - informuje dziennik "De Standaard".

Zdaniem policji ucieczka z więzienia w Arlon (na południu Belgii) została wcześniej zaplanowana - informuje dziennik "De Standaard". Policja nie wyklucza, iż uciekinierzy otrzymali pomoc z zewnątrz.

Ucieczka w sylwestrową noc

Wieczorem 31 grudnia, około godziny 19, podczas spaceru więźniowie pokonali ogrodzenie i dwóm z nich udało się zbiec. Trzeci z osadzonych wybrał inną drogę ucieczki i został zatrzymany przez strażników, kiedy wspinał się na ogrodzenie.

W sobotę wieczorem prokuratura podała informację o tożsamości uciekinierów. 

Mężczyźni pochodzą z Maroka i przebywali w kraju nielegalnie. Pierwszy, Amine Al Alaoui został skazany za kradzież z użyciem przemocy. Drugi, Azzedine Touzi był kilkakrotnie karany za rozboje, nielegalny pobyt, noszenie zakazanej broni oraz napad z bronią w ręku. 

Jak podają belgijskie media, trwa obława na uciekinierów. Przesłuchany został m.in. 30-letni Libijczyk, który próbował uciec wraz z dwoma zbiegami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama