Reklama

Reklama

Elbląg: Myślał, że celuje w dzika. Wyrok ws. postrzelenia na polowaniu

Nawiązka w kwocie 150 tys. złotych na rzecz pokrzywdzonego oraz kara więzienia w zawieszeniu - taki wyrok zapadł w środę przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Mężczyzna, który postrzelił na polowaniu swego kolegę myślał, że celuje do dzika.

Jak poinformował rzecznik sądu okręgowego w Elblągu sędzia Tomasz Koronowski, Sąd Okręgowy w Elblągu, rozpatrując apelację od wyroku sądu I instancji, zmienił zaskarżony wyrok tylko w ten sposób, że w miejsce środka kompensacyjnego w postaci zadośćuczynienia orzekł od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w kwocie 150 tys. zł, utrzymując wyrok sądu I instancji w pozostałej części.

Oskarżony Maciej M. został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat. Oskarżonego zobowiązano w tym czasie do powstrzymywania się od uczestniczenia w polowaniach.

Reklama

Myślał, że strzela do dzika. Kulisy wypadku

W czerwcu 2018 roku, w podelbląskim Przezmarku, dwóch myśliwych zasadziło się na dzika. Polowanie jednak miało dramatyczny finał. Maciej M. zamiast zwierza postrzelił swojego kolegę. Kula przebiła klatkę piersiową mężczyzny, rozrywając płuco i łamiąc żebra. Pokrzywdzony przeżył.

Maciejowi M. zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jego proces ruszył w marcu 2019 roku. Oskarżony, przekonywał, że całe zdarzenie to nieszczęśliwy wypadek. Myślał, że strzela do dzika, a kolega znajduje się w innym miejscu. 

Reklama

Reklama

Reklama