W czasie studiów należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Dorabiał jako grabarz.
Po zakończeniu studiów
pracował w Oddziale Banku Gospodarki Żywnościowej w Malborku.
Tadeusz Cymański - kariera polityczna
Tadeusz Cymański zaangażował się w działalność NSZZ "Solidarność" i przewodniczył Komisji Zakładowej w oddziale BGŻ w Malborku. W latach 1989-1990 działał w Komitecie Obywatelskim, a w latach 1990-1998 obejmował stanowisko burmistrza Malborka. Następnie był przez trzy lata radnym Malborka.
W czasach pełnienia funkcji burmistrza
Tadeusz Cymański należał do Porozumienia Centrum. W 2001 roku przeniósł się do
Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Rok później
działał w Przymierzu Prawicy, aż w końcu
w latach 2002-2011 należał do Prawa i Sprawiedliwości.
W wyborach w 1997 roku Tadeusz Cymański otrzymał mandat poselski na Sejm. W dwóch kolejnych kadencjach otrzymał reelekcję z ramienia PiS. Od 2005 roku był wiceszefem Komisji Polityki Społecznej. Był również członkiem Komisji Zdrowia oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
W 2009 roku został wybrany w okręgu gdańskim na posła do Parlamentu Europejskiego. Dołączył jako członek do Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. Dwa lata później Prawo i Sprawiedliwość wykluczyło Cymańskiego z partii. Wraz z innymi wykluczonymi stworzył własną partię o nazwie Solidarna Polska.
W 2015 rok Tadeusz Cymański po raz kolejny dostał się do Sejmu. Ponownie otrzymał mandat do Sejmu w wyborach w 2019 roku.
Tadeusz Cymański - życie prywatne
Tadeusz Cymański urodził się 6 czerwca 1955 roku w Nowym Stawie. Wraz z żoną Barbarą mają pięcioro dzieci.
Tadeusz Cymański uzyskał I kategorię szachową po pokonaniu w 2003 roku mistrza świata z lat 1975-1985.
Polityk interesuje się także znaczkami pocztowymi, jest filatelistą.