Małgorzata Wassermann - wykształcenie i praca zawodowa
Małgorzata Wassermann ma wyższe wykształcenie. W 2002 r. uzyskała tytuł magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Po studiach odbyła aplikację adwokacką. Gdy uzyskała uprawnienia zawodowe, zaczęła pracę jako adwokatka w prywatnej kancelarii adwokackiej w Krakowie.
Małgorzata Wassermann - kariera polityczna
Małgorzata Wassermann wystartowała w wyborach parlamentarnych w 2015 r. jako kandydatka bezpartyjna z listy Prawa i Sprawiedliwości. Została posłanką na Sejm VIII kadencji.
W tym samym roku została zastępcą przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Rok później wybrano ją na przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.
W wyborach samorządowych w 2018 r. Małgorzata Wassermann była kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Krakowa. Przeszła do drugiej tury, jednak przegrała z dotychczasowym prezydentem miasta, Jackiem Majchrowskim.
W wyborach parlamentarnych w 2019 r. uzyskała poselską reelekcję i została posłanką na Sejm IX kadencji. Ponownie startowała z listy partii Prawo i Sprawiedliwość.
W wyborach parlamentarnych w 2023 r. uzyskała mandat posła na Sejm X kadencji z listy PiS.
Małgorzata Wassermann - życie prywatne
Małgorzata Wassermann to córka Zbigniewa Wassermanna i jego żony Haliny.
Jej ojciec zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Był polskim politykiem, prawnikiem i prokuratorem oraz posłem na Sejm IV, V i VI kadencji. Małgorzata Wassermann kwestionowała publicznie ustalenia śledztwa, prowadzonego w sprawie katastrofy.
Małgorzata Wassermann jest współautorką książki "Zamach na prawdę", wydanej w 2015 roku i książki "Repolonizacja Polski", wydanej w 2016 roku.