Reklama

Reklama

Dwudniowe obchody 80. urodzin Benedykta XVI

Dwudniowe obchody 80. urodzin Benedykta XVI, przypadające 16 kwietnia, zainaugurowała dziś msza na Placu świętego Piotra, w której wzięło udział 50 tysięcy wiernych oraz oficjalnych gości, reprezentujących wiele krajów świata,

W poniedziałek papież podejmie obiadem wszystkich obecnych w Rzymie kardynałów i wysłucha dedykowanego mu koncertu w watykańskiej Auli Pawła VI.

Reklama

Urodzinowe obchody są tym bardziej podniosłe, że zbiegają się z drugą rocznicą wyboru papieża przypadającą w czwartek 19 kwietnia.

Zapowiedziano także przybycie delegacji Patriarchatu Moskiewskiego, która przekaże Benedyktowi XVI urodzinowe życzenia od patriarchy Aleksego II.

Uroczysty obiad, wydany przez Benedykta XVI dla 50 kardynałów odbędzie się w Sala Regia Pałacu Apostolskiego.

O godz. 18 papież uda się do Auli Pawła VI na koncert muzyki symfonicznej, zorganizowany na jego cześć przez niemiecką rozgłośnię "Suedwestrundfunk" ze Stuttgartu. W programie koncertu w wykonaniu tamtejszej orkiestry radiowej pod batutą wenezuelskiego dyrygenta Gustavo Dudamela znajdą się kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antoniego Dworzaka i Giovanniego Gabrielego.

Na zakończenie koncertu w watykańskiej Auli cukiernicy z okolic Salerno na południu Włoch wręczą papieżowi olbrzymi tort o wadze 30 kilogramów. Tort, o smaku kawowo-czekoladowym, będzie udekorowany cukrową kolumnadą z Placu świętego Piotra.

Dzień urodzin papieża będzie w Watykanie dniem wolnym od pracy. Sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone poinformował wcześniej, że z okazji papieskiego jubileuszu wszyscy pracownicy Watykanu otrzymają specjalną premię w wysokości 500 euro.

Dowiedz się więcej na temat: urodziny | 50+ | papież | Benedykt XVI | obchody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy