Reklama

Reklama

Rosja: Władimir Putin podpisał dekret ws. odroczenia mobilizacji dla uczniów

Władimir Putin podpisał dekret o zmianach w odroczeniu mobilizacji - informuje prokremlowska Ria Nowowsti. Zmiany obejmą zasady dla uczniów. W Rosji od 21 września prowadzona jest "częściowa mobilizacja" na wojnę w Ukrainie. Według danych Kremla zmobilizowanych ma zostać 300 tys. mężczyzn.

Na portalu rosyjskiej informacji prawniczej pojawił się nowy dekret podpisany przez Władimira Putina, zgodnie z którym wprowadzone zostają zmiany dla osób, które ubiegają się o odroczenie poboru w ramach "częściowej mobilizacji".  

Według propagandowych rosyjskich portali, odroczenie będzie przysługiwać uczącym się na studiach wyższych stacjonarnie i niestacjonarnie, doktorantom i uczącym się w akredytowanych przez państwo programach kształcenia średniego i wyższego. 

Z odroczenia będą mogli skorzystać także mężczyźni, którzy biorą udział w szkoleniach w ośrodkach naukowych i organizacjach edukacyjnych dla duchownych. 

Reklama

Mobilizacja w Rosji. Protesty

Władimir Putin 21 września podpisał dekret o "częściowej mobilizacji" na wojnę w Ukrainę. Zgodnie z zapowiedziami Kremla do wojska dołączy 300 tys. żołnierzy. Według ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, do tej pory udało się zmobilizować 200 tys. mężczyzn.   

Niezależne media rosyjskie po ogłoszeniu mobilizacji informowały, że do wojska może zostać włączony ponad milion mężczyzn. Decyzja Putina spowodowała, że w Rosji rozpoczęły się protesty. Jak informowaliśmy, Rosjanie buntują się już nie tylko przed mobilizacją, ale i po - w obwodzie biłgorodzkim rekruci protestują, widząc jak Rosja nieprzygotowana jest do wysłania kolejnych osób na wojnę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy