Reklama

Reklama

Historyczny moment. Ukraina podpisała umowę z MAE

Ukraina podpisała dokument stowarzyszeniowy z Międzynarodową Agencją Energetyczną.

We wtorek 19 lipca w Warszawie odbyła się ceremonia podpisania dokumentów stowarzyszeniowych Ukrainy z Międzynarodową Agencją Energetyczną (MAE).

Ukraina zawarła umowę z MAE

W wydarzeniu wzięła udział m.in. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Ze strony ukraińskiej w uroczystości udział wziął minister energii Ukrainy German Galushchenko. W Warszawie pojawił się także dyrektor wykonawczy MAE Fatih Birol, a także przedstawiciele najważniejszych polskich spółek paliwowo-energetycznych.

Uczestnicząca w wydarzeniu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oceniła, że MAE jest dzisiaj najważniejszą organizacją energetyczną wśród tych działających obecnie na świecie. - Z jednej strony jest to agencja, która rozumie potrzeby bezpieczeństwa energetycznego, z drugiej - rozumie potrzebę transformacji, odnawialnych źródeł energii i równolegle podąża konsekwentnie w tych dwóch kierunkach. To jest bliskie naszemu polskiemu podejściu - mówiła.

Reklama

Anna Moskwa dodała, że dla Polski kluczowa jest stabilność, suwerenność i bezpieczeństwo energetyczne z potrzebą transformacji, "dlatego też tak dobrze odnajdujemy się w MAE".

Szefowa MKiŚ podziękowała dyrektorowi wykonawczemu Agencji za wsparcie organizacji dla Ukrainy i dla Polski, za "zrozumienie naszego (polskiego - red.) modelu bezpieczeństwa energetycznego". - Okazało się, że mieliśmy rację - dodała Moskwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy