Reklama

Reklama

Atak na Sewastopol. Opublikowano nowe zdjęcia satelitarne

W sieci pojawiły się zdjęcia z portu w Sewastopolu, w którym według Rosji miało dojść do "ataku dronów". Mimo zapewnień Federacji Rosyjskiej o tym, że ukraińskie siły nie dokonały zniszczeń okrętów Floty Czarnomorskiej, zdjęcia potwierdzają, że jest wprost przeciwnie.

Zdjęcia satelitarne zostały wykonane 1 listopada. Według eksperta OSINT Benjamina Pittera, na zdjęciach z portu zobaczyć można m.in. zniszczenia fregaty "Admirał Grigorowicz". Na zbliżeniach dokładnie widać, które elementy zostały uszkodzone w ostatnich dniach października.  

Atak na Sewastopol

W nocy z 28 na 29 października w Sewastopolu doszło do eksplozji na terenie rosyjskiej bazy na okupowanym Krymie. Zdaniem Rosji za atak odpowiedzialna była strona ukraińska, która przeprowadziła go za pomocą "dziewięciu bezzałogowych statków powietrznych oraz siedmiu dronów morskich"

Reklama

Władze w Rosji stwierdziły, że po ataku nie odnotowano uszkodzeń statków należących do Floty Czarnomorskiej Federacji Rosji. W odpowiedzi strona ukraińska opublikowała nagrania, na których zobaczyć można, że uszkodzony został tarłowiec "Ivan Golubets" oraz fregata "Admirał Makarow". 

30 października analitycy z Instytutu Studiów nad Wojną wskazali, że podczas ataku uszkodzona została jedna z zacumowanych w porcie fregat.  

Reklama

Reklama

Reklama