Reklama

Reklama

Posłowie będą mogli wykonać test na COVID-19 w Sejmie

Posłowie będą mogli wykonać test na koronawirusa podczas drugiego dnia posiedzenia Sejmu - poinformował we wtorek wieczorem dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Badanie jest dobrowolne, wyłącznie dla osób zainteresowanych - podkreślił.

- Z uwagi na rosnąca liczbę zachorowań oraz osób przebywających na kwarantannie, Kancelaria Sejmu podjęła decyzję o możliwości badań na SARS-CoV-2 dla posłów - poinformował PAP Grzegrzółka.

Jak wyjaśnił, parlamentarzyści będą mogli skorzystać z testów w środę, w godz. 10-13, w czasie drugiego dnia 42. posiedzenia Sejmu.

- Badanie jest dobrowolne, wyłącznie dla osób zainteresowanych - podkreślił.

Czytaj Tygodnik Interii: Dr Ewa Giza: "mgła covidowa" to bardzo częsty objaw

Zaznaczył przy tym, że Kancelaria Sejmu na bieżąco monitoruje sytuacje pandemiczną. - Podejmowane środki ostrożności są poddawane regularnej ocenie pod kątem ich adekwatności - zapewnił.

Reklama

- Decyzja o jutrzejszych testach ma bezpośredni związek z dynamiczna sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem. Analogiczne kroki były podejmowane w 2020 r. - przypomniał Grzegrzółka.

Ryszard Terlecki zakażony koronawirusem

We wtorek pozytywny wynik na obecność koronawirusa otrzymał wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Informacja ta wywołała falę komentarzy, ponieważ wicemarszałek brał we wtorek rano udział w obradach Sejmu. Na sali plenarnej siedział obok wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

We wtorek po południu na Twitterze Terlecki poinformował, że jego "rutynowy test", który wypadł pozytywnie, wykonał już po udziale w porannych obradach Sejmu. "Jasne, że na salę nie wróciłem" - zapewnił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL