Reklama

Reklama

Terlecki: Po otrzymaniu wyniku testu nie wróciłem na salę sejmową

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapewnia, że po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie wrócił na salę sejmową. "Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem" - napisał na Twitterze.

Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik na COVID-19 we wtorek rano. Wcześniej brał udział w posiedzeniu Sejmu, siedział tuż obok prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. 

Wicemarszałek zwraca uwagę, że po otrzymaniu wyniku testu już na salę sejmową nie wrócił. 

W związku z kolejną falą koronawirusa powrócono do testowania członków prezydium Sejmu przed posiedzeniami. Z naszych ustaleń wynika, że członkom prezydium wykonano tzw. szybkie testy ok. godz. 10.

Marszałek wykluczyła posłów z obrad

Marszałek Elżbieta Witek wykluczyła dziś z posiedzenia Sejmu czterech posłów Konfederacji: Jakuba Kuleszę, Grzegorza Brauna, Konrada Berkowicza oraz Krystiana Kamińskiego i poprosiła ich o opuszczenie sali plenarnej. Posłowie nie mieli założonych masek ochronnych.

Reklama

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 590 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 282 pacjentów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy