Reklama

Reklama

Omikron. Niemcy wprowadzają kwarantannę dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Niemcy wprowadzają obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii. Dotyczy to również osób w pełni zaszczepionych i wyleczonych z COVID-19. Nowe przepisy mają związek z szybko rozprzestrzeniającym się wariantem Omikron na Wyspach.

Niemcy uznały Wielką Brytanię, gdzie Omikron spowodował gwałtowny wzrost liczby zakażeń, za kraj najwyższego ryzyka i zagrożenia pandemią koronawirusa, w tym jego nowym wariantem. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od poniedziałku.

Zobacz też: Omikron w Polsce. Lekarz: Grozi nam "podwójna epidemia"

Wcześniej w sobotę ministrowie zdrowia krajów związkowych RFN wezwali rząd federalny do wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących osób przybywających z krajów, gdzie szybko rozprzestrzenia się nowy wariant koronawirusa, w tym z Wielkiej Brytanii.

Reklama

"Wariant Omikron będzie bardzo szybko się rozprzestrzeniał"

Jak poinformował berliński Instytut Roberta Kocha, nowe regulacje dla podróżnych z Wielkiej Brytanii wejdą w życie o północy z niedzieli na poniedziałek i prawdopodobnie będą obowiązywać do 3 stycznia 2022 roku. Ich przedłużenie jest jednak możliwe - podkreślił RKI. Dodał, że ograniczenia będą dotyczyć podróżnych korzystających ze wszystkich środków transportu, a negatywny wynik testu PCR nie będzie miał wpływu na długość kwarantanny.

W wywiadzie dla tygodnika "Spiegel" szef RKI Lothar Wieler podkreślił w piątek, że "nie możemy stracić z oczu tego, co grozi nam ze strony Omikrona. Ten wariant będzie się bardzo szybko rozprzestrzeniał, nadejdzie piąta fala. Jeśli uda nam się znacząco obniżyć obecny poziom infekcji, mamy szansę utrzymać falę Omikrona na płaskim poziomie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje