Reklama

Reklama

Niemcy: W środę debata nad ustawą o obowiązkowym szczepieniu przeciwko COVID-19

​Siedmiu posłów z koalicji rządowej SPD, FDP i Zielonych przygotowało pierwszy projekt ustawy wprowadzającej powszechny obowiązek szczepień przeciw COVID-19. Parlamentarna debata na ten temat zaplanowana jest na najbliższą środę.

- W tej ważnej kwestii jesteśmy ponadpartyjni, chcemy doprowadzić do demokratycznego konsensusu w sprawie najlepszego możliwego rozwiązania - uzasadnili posłowie. Jak wskazali, ich "motywacją jest przede wszystkim długofalowe przygotowanie kraju na nadchodzący sezon jesienno-zimowy oraz zapobieganie przeciążeniu systemu opieki zdrowotnej w przypadku kolejnych fal infekcji."

W projekcie brakuje zapisów dotyczących ewentualnych sankcji za odmowę przyjęcia szczepienia. Nie podano również liczby obowiązkowych dawek szczepień.

Pod listem podpisali się posłowie z SPD, Zielonych i FDP. "Zabrakło jednak podpisów polityków z Unii CDU/CSU" - zauważa "Die Welt".

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy