Reklama

Reklama

Holandia. Eksperci: Przez wariant Omikron należy wprowadzić całkowity lockdown

Holenderski zespół ds. Zarządzania Epidemią (OMT) zarekomendował rządowi natychmiastowego lockdownu ze względu na rozprzestrzeniający się w Europie wariant koronawirusa Omikron. W sobotę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie gabinetu w tej sprawie.

Kilka dni wcześniej premier Holandii Mark Rutte poinformował o przedłużeniu tzw. łagodnej blokady do 14 stycznia. Oznacza ona, że sklepy i usługi muszą być zamknięte do godziny 17. Jednak według ekspertów z OMT otwarte powinny zostać tylko supermarkety i apteki.

Zobacz też: Covidowe fake newsy. Apel o dodatkowe działania. "Przegrywamy wojnę w sieci"

W piątek okazało się, że tylko w samym Amsterdamie liczba zakażonych nową mutacją COVID-19 wzrosła w ciągu kilku dni z 2,5 proc. do 25 procent wszystkich zakażonych koronawirusem.

Reklama

Omikron będzie dominować wśród wszystkich infekcji

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) przewiduje, że już w przyszłym tygodniu w stolicy Omikron będzie dominować wśród wszystkich infekcji koronawirusem.

Właśnie ze względu na szybkość z jaką rozprzestrzenia się nowy wariant wirusa eksperci z rządowego OMT zalecają pilne zamknięcie całego kraju.

Dziennik "Algemeen Dagblad" powołując się na nieoficjalne informacje z Hagi, podał w sobotę rano, że wieczorem odbędzie się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia Hugo de Jonge. Media spekulują, że poinformują oni o ponownym wprowadzeniu całkowitego lockdownu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje