Reklama

Reklama

Czechy: Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem. Tysiące osób w szpitalach

W Czechach w środę odnotowano najwyższy dzienny wzrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Laboratoria potwierdziły 22 479 nowych przypadków SARS-CoV-2. Nie są to jednak ostateczne dane - liczba ta może zmienić się w ciągu dnia.

Rekordowy dotąd wzrost 17 778 zakażeń odnotowano na początku styczniu br. Łącznie od początku pandemii w Czechach SARS-CoV-2 stwierdzono u 1 930 214 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 31 709 osób. We wtorek przybyło 27 zgonów.

W szpitalach jest 4425 pacjentów, najwięcej od połowy kwietnia br. 661 osób jest na oddziałach intensywnej terapii i musi korzystać z aparatury wspomagającej oddychanie. W związku z rosnącą liczbą zachorowań szpitale ograniczają planowe zabiegi i organizują dodatkowe oddziały dla chorych na COVID-19.

Reklama

Zobacz też: Posłowie będą mogli wykonać test na COVID-19 w Sejmie

Pogarszająca się od początku września sytuacja epidemiczna była tematem posiedzenia rządu w poniedziałek wieczorem, ale członkowie ustępującego gabinetu Andreja Babisza nie podjęli decyzji zaostrzających obowiązujące restrykcje. Rząd ma obradować w czwartek. Można się spodziewać odejścia od testów antygenowych, które dotąd potwierdzają brak zakażenia koronawirusem, na rzecz droższych testów PCR. Babisz w poniedziałek nie wykluczył daleko idących ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne