Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Nadleśnictwo opublikowało nagranie. Uprzedza: To nie skunks
Nadleśnictwo Jarosław udostępniło nagranie z czarnym ssakiem, który szybko krąży wokół zbiornika wodnego. Przekazano, że to borsuk, dość często mylony jednak ze skunksem. Organizacja przypomniała też, by nie obawiać się, gdy zwierzę - z uwagi na słaby wzrok - może przypadkiem podejść dość blisko człowieka.
Nadleśnictwo Jarosław (woj. podkarpackie), należące do Lasów Państwowych, opublikowało nagranie z dość szybko poruszającym się zwierzęciem. Uprzedzono, że to nie skunks, a borsuk. Ssaki te często mają być ze sobą mylone.
"Co roku 6 października obchodzimy Dzień Borsuka Z tej okazji życzymy mu, by był jak najrzadziej mylony ze skunksem (z uwagi na białe pasy na głowie)" - przekazało leśnictwo.
Na nagraniu widać borsuka poruszającego się po łące, a następnie krążącego wokół zbiornika wodnego.
Nadleśnictwo uprzedza, jak postępować z borsukami
Przy okazji święta tego ssaka, nadleśnictwo przypomniało kilka faktów na temat ich funkcjonowania w przyrodzie. Nie powinno dziwić, gdy borsuki poruszają się stadami, bo są one "zwierzętami żyjącymi w rodzinach, często bardzo licznych, a zamieszkują wykopane w ziemi nory".
Z krótkiego poradnika nadleśnictwa wynika też, że, "borsuki niechętnie dzielą nory z lisami, które lubią zostawić po sobie niemały bałagan". Wiadomo też, że wzrok jest najsłabszym z ich zmysłów i dzięki temu mogą one zbliżyć się do człowieka - najczęściej w nocy - na małą odległość.
"Borsuk jest wszystkożercą, jego masywne pazury służą nie tylko do kopania i poprawiania nor, lecz także do zdobywania pożywienia" - dodano.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje