Reklama

22-latek strzelał metalowymi kulkami. Celował w okna sąsiadów

22-latek, który strzelał metalowymi kulkami z pistoletu pneumatycznego w okna sąsiadów i drzwi na klatce schodowej, został zatrzymany - poinformowała bielańska policja. Najprawdopodobniej celował w te okna, w których widział zapalone światło. Dodano, że wszystko wskazuje na sąsiedzkie porachunki. Kilka dni wcześniej mężczyzna uszkodził też policyjny radiowóz.

Policja poinformowała, że 22-latek, który spowodował straty sięgające prawie siedem tys. zł odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zniszczenia mienia. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Mieszkańcy ul. Żeromskiego zgłosili w jednym z tamtejszych bloków, że uszkodzone zostały szyby w drzwiach wejściowych oraz szyby w oknach dwóch mieszkań. Jak poinformowała policja, 22-latek najprawdopodobniej strzelał w te okna, w których paliło się światło.

Warszawa: Strzelał metalowymi kulkami. Usłyszał zarzuty 

"Kilka dni po zdarzeniu 22-latek został zatrzymany. Mężczyzna został przewieziony do bielańskiej komendy. Wszystko wskazuje na to, że były to porachunki sąsiedzkie. Mężczyzna, metalowymi kulkami strzelał z pistoletu pneumatycznego w okna sąsiada, a przy okazji trafił w okna innego sąsiada" - poinformowała policja w komunikacie. Wcześniej mężczyzna umyślnie uszkodził policyjny radiowóz.

Reklama

22-latkek usłyszał cztery zarzuty za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i zniszczenia mienia. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | zatrzymanie | interwencja policji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy