Reklama

Reklama

Łódzkie: Wypadek samolotu. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby zginęły w wyniku rozbicia się samolotu przeznaczonego do transportu skoczków spadochronowych w miejscowości Glina pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie). Ofiary to kobieta i mężczyzna.

Do wypadku doszło w sobotę ok. godz. 14.30 na polu w miejscowości Glina w gminie Wola Krzysztoporska w pow. piotrkowskim.

- Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleźli na polu wrak samolotu, który rozbił się o ziemię. Odnaleziono dwie bardzo mocno poszkodowane osoby, prawdopodobnie z załogi samolotu. Ze względu na rozległe obrażenia strażacy odstąpili od działań ratujących życie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. Byli to kobieta i mężczyzna - poinformował oficer prasowy piotrkowskich strażaków mł. bryg. Wojciech Pawlikowski.

Reklama

Rozbił się kilka kilometrów od lotniska

Samolot "Skyvan", przeznaczony do transportu skoczków, rozbił się kilka kilometrów od lotniska w Piotrkowie Trybunalskim, skąd wystartował. Na pokładzie miał 20 skoczków spadochronowych, którzy wcześniej wyskoczyli z samolotu i wylądowali bezpiecznie.

Obecnie policja zabezpiecza ślady. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku ma wyjaśnić Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy