Reklama

Reklama

Łódź: Wjechał w budynek. Kierował za pomocą kijków do nordic walking

61-latek z Łodzi postanowił odjechać z miejsca parkingowego kierując przy pomocy kijków do nordic walking. W efekcie wjechał w budynek. Został ukarany mandatem - informuje łódzka policja.

W czwartek po południu łódzka drogówka otrzymała zgłoszenie o samochodzie, który wjechał w budynek i uszkodził elewację. 

Policja na miejscu ustaliła, że 61-latek przyjechał do sklepu i  zaparkował auto na parkingu przodem w kierunku sklepów, po czym poszedł na zakupy. Gdy mężczyzna wrócił do auta, okazało się, że tuż obok zaparkował inny samochód w sposób uniemożliwiający mu otwarcie drzwi od strony kierowcy. Nie mogąc dostać się za kierownicę 61-latek wpadł na pomysł, że wejdzie do samochodu od strony pasażera. Siedząc na miejscu pasażera uruchomił swoje auto.

Reklama

- Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna próbował wyjechać z miejsca parkingowego sterując pojazdem za pomocą kijków do nordic walking, które akurat miał w samochodzie. W efekcie jego samochód ruszył z impetem do przodu i wjechał w witrynę sklepu - informuje rzecznik łódzkiej policji mł. asp. Jadwiga Czyż.    

W chwili zdarzenia w pomieszczeniu przebywał pracownik. Jednak nie siedział on przy biurku ustawionym pod ścianą zniszczoną przez samochód i nic mu się nie stało. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był trzeźwy. Za swój nieodpowiedzialny czyn kierowca otrzymał mandat karny.

Reklama

Reklama

Reklama