Reklama

Reklama

Jak zarobić nie wychodząc z domu?

Rata kredytu, rachunki, jedzenie – i pensja z głowy? I kolejny raz nici z wypadu w góry. Znowu nic nie odłożysz… Ech, gdyby tak wygrać w totka… Stop! A co, jeśli tak naprawdę ty już masz pieniądze?

Rozejrzyj się po swoim mieszkaniu: w szafach nieużywane ubrania, które mogliby nosić inni, na półkach wazony z PRL-u, na które polują kolekcjonerzy, i mnóstwo gotówki zamrożonej w szufladach, pawlaczu i piwnicy!

Oto pierwszy poradnik, który:
odblokuje Twoje myślenie o pieniądzach
pokaże Ci, jak skutecznie zrobić porządek w mieszkaniu i dostrzec wartość rzeczy, które posiadasz
nauczy Cię, jak prawidłowo konstruować ogłoszenia, pakować przesyłki oraz zamieniać stare graty w przydatne i użyteczne przedmioty.

Marie Kondo pomogła nam posprzątać mieszkanie.

Joanna Dymmel powie nie tylko, jak pozbyć się nadmiaru rzeczy, ale i jak jeszcze nieźle na tym zarobić!

Pamiętaj:
Pieniądze nie leżą na ulicy. Nie rosną na drzewach.
One rosną w Twoim domu!

Joanna Dymmel - urodzona w wielodzietnej rodzinie, od najmłodszych lat znajdowała pieniądze tam, gdzie tylko się dało. Teraz jako uznana projektantka wnętrz zna wartość każdego przedmiotu i sposoby na to, jak spieniężać rzeczy, które posiada. Ze sprzedaży uczyniła pasję i sposób na życie, którym zaraża i inspiruje innych.

Reklama

Wraz z wydawnictwem Znak przygotowaliśmy dla naszych internautów trzy egzemplarze książki "Gdzie rosną pieniądze". Aby zdobyć jeden z nich wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Wcześniej polecamy lekturę fragmentu książki.

FRAGMENT KSIĄŻKI:

"Ile razy narzekałeś, że cię na coś nie stać? Ile razy odkładałeś reali­zację jakiegoś marzenia na później, aż będziesz miał odpowiednie środki finansowe? W ten sposób można czekać całe życie. Można też zakasać rękawy i poszukać pieniędzy. Tak, tak - nie przywidziało ci się - nie zarobić, tylko poszukać. W tym poradniku opowiem o czymś, co sprawdzi się u każdego: jak nauczyć się dostrzegać pieniądze i jak nimi obracać.

Uzbrojenie oka, aby wszędzie dostrzegało możliwości - tego moż­na i trzeba się nauczyć. Jest to stosunkowo proste. Nie pozwól, by tylko praca na etacie, pełny portfel czy oszczędności na koncie by­ły wyznacznikiem twojego finansowego statusu i dobrego samopo­czucia. To ty musisz podjąć aktywność i zauważyć pieniądze! Wziąć z niekończącego się źródła, jakim jest nasz dom, otoczenie, przyroda, dobre relacje z ludźmi. Ty sam!

Podczas lektury przeprowadzę cię przez różne miejsca w twoim do­mu i twojej okolicy. Zajrzymy do kuchni, łazienki, sypialni. Pójdziemy na spacer... do lasu i na łąkę! Odwiedzimy twoich znajomych i rodzinę. A wszystko po to, żebyś zobaczył znane ci miejsca i sytuacje z nowej perspektywy! Abyś dostrzegł majątek ukryty w posiadanych przez cie­bie rzeczach - majątek, który trzeba jedynie wydobyć. Chcę, żebyś po­patrzył na znajome otoczenie - dom, ogród, las - jak na źródło nowych pomysłów na zdobycie pieniędzy. Chcę również, abyś spojrzał na swo­je relacje z ludźmi i dostrzegł ich wpływ na twoje poczucie dobrobytu.  I wreszcie - nauczę cię, byś przestał na pieniądze patrzeć wyłącznie jak na zapłatę za swoją ciężką ośmiogodzinną pracę czy nadgodziny.

W książce nie nawołuję do odejścia z pracy i rzucenia się w wir le­pienia garnków, tkania dywanów czy biegania po lasach. Biznes z tego może będzie, ale raczej nieliczni zbudują w ten sposób prosperują­cą firmę - pozostałym może nie wystarczyć na życie od pierwszego do pierwszego. Chcę, byś zrozumiał, że pieniądze są efektem twoich działań i pomysłowości. Chodzi nie tylko o kreatywność, która cha­rakteryzuje wiele "artystycznych dusz", ale też  o uważność i świado­mość wartości rzeczy, którymi się otaczasz. Pieniądze to również twoja aktywność, samokształcenie wynikające z ambicji i ciekawości świa­ta, świadome planowanie ścieżek rozwojowych i unikanie niepotrzeb­nych wydatków.

Zachęcam cię, byś myślał o pieniądzach w szerszej perspektywie, otaczając się rzeczami, których wartość stale wzrasta. Zdziwisz się, że nie są to produkty z wyższej półki i szpanerskie gadżety, które za kilka lat będą już przestarzałe, ale często rzeczy pospolite, lecz po­nadczasowe. Im więcej będziesz o nich wiedział, tym celniej będziesz umiał wskazać, jakimi środkami finansowymi operujesz.

Gdzie zatem rosną pieniądze? U każdego gdzie indziej! Zwykłe i niezwykłe przedmioty, rzeczy ręcznie robione i dary natury, stare, wartościowe obiekty kolekcjonerskie czy... rzeczy uznawane przez nas za śmieci: to jest twój pieniądz!"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy