Reklama

Reklama

Ważność bonu turystycznego przedłużona o sześć miesięcy? "Postulaty branży"

Ważność bonów turystycznych upływa 30 września. Najprawdopodobniej jednak rodziny z dziećmi, uprawnione do ich otrzymania, zyskają dodatkowe sześć miesięcy na ich wykorzystanie - informuje "Rzeczpospolita".

Gazeta podnosi, że o możliwość przedłużenia programu, w ramach którego wprowadzono bony, zabiegali w Ministerstwie Sportu i Turystyki przedstawiciele branży turystycznej.

Według obowiązujących w tej chwili przepisów z bonów można korzystać tylko do końca września.

"Branża rekomenduje przedłużenie ważności bonów"

Wcześniej wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy był pytany o to, czy program będzie kontynuowany. Jak wtedy tłumaczył: - Myślę, że w takiej skali na pewno nie - powiedział. - Będzie bardzo mało prawdopodobne, aby taki projekt w podobnym kształcie zafunkcjonował - dodał.

Reklama

"Dziś na pytanie o taką możliwość resort odpowiada, że rozważane są różne opcje. Przywołuje też postulaty branży, która rekomenduje przedłużenie ważności bonów do końca pierwszego kwartału 2023 r." - podaje "Rz".  

Na początku sierpnia ok. 750 tys. bonów pozostawało nieaktywnych

1 sierpnia upłynęły dwa lata od uruchomienia Polskiego Bonu Turystycznego. Jak informował wtedy ZUS, rodzice i opiekunowie aktywowali ich do tamtego czasu blisko 3,5 mln, a kwota zrealizowanych płatności bonem wyniosła 2,4 mld zł. Wciąż ok. 750 tys. bonów pozostawało nieaktywnych.

Bon turystyczny jest formą finansowego wsparcia rodziców w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. To jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz dodatkowo 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Można nim płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy