Reklama

Reklama

Uniwersytet Jagielloński: Transpłciowi studenci wybiorą imię

Uniwersytet Jagielloński chce pomóc studentom transpłciowym. Uczelnia zainstalowała narzędzie pomocne w zajęciach online. W systemie informatycznym UJ będzie wyświetlane imię zgodne z płcią odczuwaną zamiast tego nadanego przy narodzinach - informuje Radio Eska.

Według rozgłośni, w systemach internetowych UJ dokonano zmian, których przyczyną były odczucia osób transpłciowych i niebinarnych. "Niektórzy bali się braku akceptacji, więc nie brali udziału w zajęciach, a w końcu dopadało ich załamanie nerwowe" - podano.

Studenci z organizacji TęczUJ poprosili władze UJ o interwencję.

W ten sposób powstała specjalna nakładka informatyczna do uczelnianych systemów takich jak USOSweb i Pegaz czy na platformie Microsoft Teams.

- Taka osoba w systemach informatycznych może funkcjonować na uniwersytecie pod danymi, których używa na co dzień, pod imieniem, którego używa na co dzień - mówi na łamach serwisu eska.pl Katarzyna Jurzak, Kierowniczka Działu ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania - Bezpieczni UJ.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy