RMF24: Przywileje dla urzędników, wysokie pensje dla ekspertów od Smoleńska
Prezydent Bronisław Komorowski mówiący o kolejnej rocznicy katastrofy smoleńskiej i budowie gazociągu, kolejne fakty ws. tragedii rodzinnej w Lubawie oraz przywileje urzędników i wysokie pensje dla rządowych ekspertów mających bronić raportu Millera - to tylko niektóre z tematów, które pojawiają się w sobotniej prasie.
"Bartoszewski. Arcypolskie powstanie żydowskie" - głosi tytuł na pierwszej stronie świątecznego wydania "Gazety Wyborczej". Dziennik obszernie zapowiada cykl poświęcony 70. rocznicy powstania w warszawskim getcie.
Na swojej trzeciej stronie zamieszcza natomiast wywiad z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Głowa państwa odpowiada w nim na pytania m.in. o zakończone obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej, budowę nitki gazociągu, który miałby przechodzić przez Polskę i przyszłość Ukrainy.
"Pomniki dramatom narodowym stawia się, gdy ucichną najgorętsze spory" - mówi prezydent na temat upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
Zwraca uwagę, że trudno będzie skleić Polskę "smoleńską" i "niesmoleńską", ale to powoli się dzieje. "Wbrew temu, że widać narastającą zaciekłość polityczną, coraz więcej osób nie chce wojny politycznej" - zauważa.
"Fakt" kontynuuje temat tragedii rodzinnej w Lubawie i pyta na pierwszej stronie: "Siostra pomagała dzieciobójczyni?".
Po raz kolejny przygląda się także pensjom i przywilejom urzędników, o których informowali także reporterzy RMF FM. Trzynaste pensje, nagrody kwartalne i za koniec roku, bony świąteczne, samochody służbowe, modne gadżety, stałe premie - to według tabloidu rzeczywistość dla wysokich rangą urzędników.
Posłowie mogą z kolei liczyć m.in. na darmowe loty krajowe, przejazdy PKP w I klasie czy niskooprocentowane pożyczki.
Temat wysokich wynagrodzeń pojawia się także w innych artykułach sobotniego wydania. "Rząd zapłaci ekspertowi za obronę raportu Millera" - czytamy na trzeciej stronie. Maciej Lasek za pracę w Kancelarii Premiera otrzyma 8 tys. zł miesięcznie. Jego współpracownicy mogą z kolei liczyć na prawie 6,5 tys.
POLECAMY:
Pełny przegląd prasy na stronie RMF24.pl
RMF24.pl