Reklama

Reklama

Paraliż w WORD-ach. Egzaminatorzy nie przychodzą do pracy

W kilku Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na terenie kraju część egzaminatorów nie przyszła do pracy. "Z tego co wiem, to ma być akcja ogólnopolska" - przekazał Interii Przemysław Sarosiek, dyrektor białostockiego WORD-u, który przez protest, musiał odwołać większość zaplanowanych egzaminów. W jego ośrodku do pracy nie przyszło dziewięciu z dwunastu egzaminatorów, w Krośnie na tygodniowym L4 przebywa trzynastu pracowników.

- Chciałem zaznaczyć, że nie podoba mi się ta forma protestu, bo odbywa się kosztem ludzi, kursantów, natomiast trudno mi nie zrozumieć też pracowników - powiedział Sarosiek, informując, że protest nie jest przeciw władzom WORD-ów, a przeciw Ministerstwu Infrastruktury, któremu podlegają ośrodki. 

Pracownicy domagają się zwiększenia płacy, "której poziom nie zmienił się od 13 lat". - Podobnie jak kosztów egzaminów - dodał dyrektor białostockiego WORD. 

Protesty w WORD-ach. Odwołane egzaminy

- Namawiałem, by tych urlopów nie brali, ale rozumiem też ich powody - powiedział Interii Sarosiek, dodając, że w jego jednostce urlopy na żądanie wzięło w poniedziałek dziewięciu z dwunastu zatrudnionych egzaminatorów, "siedmiu z porannej i dwóch z popołudniowej zmiany". 

Reklama

- Egzaminy na dziś odwołaliśmy, część tych, nazwijmy to pilnych, zorganizowaliśmy z pozostałą w pracy kadrą - przekazał, zaznaczając, że WORD w Białymstoku ma też kursantów z poza regionu, którzy "z daleka specjalnie przyjeżdżają na egzamin". 

Dyrektor dodał, że protest może trwać też we wtorek, natomiast liczy, że nie będzie konieczności odwoływania egzaminów. 

Problemy w całym kraju

Podobnie jest w WORD w Krośnie. Tam do pracy nie przyszło 13 z 20 zatrudnionych egzaminatorów. Sytuacja jest gorsza, ponieważ w Krośnie pracownicy przedstawili dyrektorowi L4 na tydzień. - Pozostawiam ocenie lekarzy, zasadność wydania tych zwolnień - powiedział w rozmowie z Interią dyrektor krośnieńskiego WORD, Ryszard Siepietowski. 

- Egzaminy zostały do końca tygodnia odwołane - przekazał. Dyrektor białostockiego WORD, Sarosiek, zaznaczył, że z jego informacji wynika, że jest to akcja ogólnokrajowa, do której egzaminatorzy przygotowywali się od dawna.

WORD-y podlegają Ministerstwu Infrastruktury.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy